Štěňátka 7 týdnů

31.01.2013 16:11

Dva dni po 6 týdnu jsem po příchodu z práce našla všechna štěňátka venku za ohrádkou. Když jsem vešla, všichni se velmi udiveně dívali, jako by chtěli říct, proč jim kazím zábavu. Poněvadž byla ohrádka přisunuta k mé válendě seděli někteří na ní a někteří řádili na druhé straně. Ještě, že tam měli spoustu kvalitního čtení. :-)

                                                                              

Proto jsem jim upravila "pokojíček", použila jsem klec jako zeď a ohrádka už byla dál od mé postele, takže i když přelezli ohrádku, nedostali se za válendu :-)

                                                                                 

V 7 týdnech jsme s dcerou Veronikou opět fotili - fotky jsou ve fotogalerii - ZDE nebo v oddíle štěňata, později jim udělám každému profil v oddíle vrh F.

Před týdnem jsme potřetí odčervovali a nyní jsme byli objednáni na čipování, očkování a kontrolu vrhu na naší veterině. Štěňátkům se velmi pečlivě  věnovala MVDr. Tamara Lysková, pomáhala a všechno zapisovala veterinární technička paní Iva Štrbáňová a se štěňátky nám pomáhala paní Jana Přibylová. Všem jim moc děkuji. Fotky se mi  moc nepovedly, tak jen pro ukázku :-)

                                                                    

Štěňátka jsou naprosto v pořádku, jen jeden pupíček musíme trošku pohlídat, ale jinak vůbec nic špatně :-)) Mám z nich velikou radost. Navíc jsou skutečně k "sežrání". Na veterině je velice obdivovali. Vyžádala jsem si objednat čipy Datamars, poněvadž i když jsou dražší, majitelé obdrží originální registrační list, kam si dopíší jen svoje údaje a odešlou do Národního registru. S tímto čipem je tato registrace zdarma a po zaregistrování majitelům pošlou kartičku (něco jako platební kartu) pejska. Každé štěňátko absolvovalo také první očkování vakcinou Vanguard.

Maminka Ronja chodí ke štěňátkům několikrát denně a ještě jim dává pít, myslím si, že je asi bude hledat až se jí větší polovina o víkendu rozuteče do světa.  A mně bude po pravdě taky smutno, i když tvrdím opak :-) Ještě, že jedna pipinka zůstává doma-:)