Jak jsem při zadávání štěňátek přišla o všechny iluze...a odchod Fastyho do nové rodiny - 12.2.2013

20.02.2013 21:27

Omlouvám se za delší odmlku v novinkách aneb "co je u nás  nového"... Po odchodu prvních dvou štěňátek Editky - která se teď jmenuje Fansy :-) a Chipa, kterému jméno zůstalo :-) jsem čekala na zájemkyni o Fejmy. Jistou paní I. P. Naše dopisování trvalo celý měsíc, když přišel čas odběru, začaly komplikace. Platba zálohy neodešla, kvůli chybně vyplněnému příkazu bance... na cestách byla ledovka, pak sněhová kalamita, pak se pokazilo auto.... a pak mně došla trpělivost... :-(  Mrzí mě, že jsem neudělala jednu věc dřív, nezeptala jsem se přátelů na Facebooku, zda tuto paní neznají. A jaké bylo moje překvapení, když mi ostatní  chovatelky whippetů (díky Vám všem holky) psaly, že ano, tato paní se představuje, dopisuje si a zadává  štěňata i pod různými jinými jmény, či jmény své rodiny!!!!! Paní jsem tedy napsala své a také, že si pravděpodobně už žádného vipeta v Česku nezadá...v což tedy pevně doufám.

Další zklamání bylo téměř měsíc dopisování s paní I. L., ta měla zájem o více štěňat, nakonec jsem jí nabídla Fastyho. Dopisování trvalo také bez několika dní měsíc!! Tolik podobné emaily jako s p. P.  ...stejný styl některá stejná slova...ale to mi došlo, až když jsem tyto emaily porovnávala. A ten samý scénář, když mělo dojít k odběru..náledí sníh a pak nemoc..údajně objednaný pelíšek, krmení, odeslané peníze za pejska ...Opět jsem žádala děvčata na FB, samozřejmě i tuto paní jedna chovatelka poznala, zadala si u ní fenu a neodebrala. Také jsem paní napsala svoje, důkaz o tom, že koupila pelíšek a krmení, či foto jsem nedostala a peníze také nepřišly...

A toto jsem se dozvěděla v jednom dni !!! Přiznám se, že jsem z toho byla jak se říká "na šrot"...absolutní zklamání, tolik promarněného času dopisováním a teď už jen nedůvěra v lidi, v zájemce, kteří volají či píší...Taková sprostota, zadat si štěně a pak oddalovat odběr, ke kterému nemělo nikdy dojít !!! Jak moc mi bylo líto těch mimísků!! Navíc jsem udělala jednu zásadní chybu, psala jsem u jejich fotek, že jsou zadaní!!! Proto jsem možná stratila možnost získat pro ně lepší páníčky.

12.2.2013 Fasty odjíždí do nového domova..

Nicméně, Fasty svou rodinu našel, mladí lidé, sníh nesníh přijeli z Prahy a Fastíček za mého vydatného slzení odjel...Ještě nikdy jsem takhle ¨žádné štěňátko neobrečela. Doufám, že se bude mít tenhle sladký klučík dobře...Jen takový nepříjemný pocit nedůvěry k neznámým lidem ve mně už asi zůstane.

Fastíček s novou paničkou Karolínou Malou před odjezdem.