1.6.2013 Speciální výstava chrtů Náměšť n/O.

06.06.2013 17:05

Na Speciální výstavu chrtů jsem se chtěla přihlásit ihned jakmile jsem viděla propozice. Lákavá švédská rozhodčí  Ingela Kyrklund a navíc v Náměšti nad Oslavou, kde se mi tak líbilo...byla jsem zde 2x, společně s holkama Dariou a Janou a našimi "béčky" Brilance, Badaluccem a Belcantem a s Desirelles ve veteránkách :-) Tentokrát jsem měla s sebou Ronju a Zinu a jela jsem s Janou a Davidem a jejich Belcantem, kterého jsem vystavovala již ve veteránech. Ronička (Your Tea & Rum Lazarus) zde měla tři svoje děti : Zinu (Fine Design P-V), Frankieho ( Fiction Factory P-V) a Funny (Fame & Fortune P-V). Přihlášený byl i Chip (Fantastic Champagne P-V) a panička se moc těšila, ale pohužel náhlá indispozice jí nedovolila přijet :-( Škoda...

Očekávala jsem velkou konkurenci a spoustu přihlášených whippetů...opak byl pravdou :-( Slušná konkurence byla pouze ve štěňatech fen - 6 !!! Ostatní třídy byla zastoupeny poskrovnu...A zklamaná byla i paní rozhodčí, jak jsem se později dozvěděla. Nicméně i přesto byla velice milá, příjemná a usměvavá a docela přísná. Všímala si hodně povahy, bázlivější jedince hodnotila sníženou známkou, ev. odsunutím na další místo. I když ani to neplatilo ve všech třídách ... Naopak si nevšímala tvrdšího ucha, výšky (např.v případě Ronji) nebo světlých očí, nechci se dotknout chovatelky, ale za barvu očí bych já nedala titul vítěze plemene fence, která vyhrála...

A jak jsme tedy obstáli my... Prvního jsem předvedla pejska ve štěňatech Frankieho - Fiction Factory Petula-Vera. Frankoušek šel poprvé ve výstavním kruhu a poprvé stál na výstavním stole (mimochodem příliž velikém, jídelním stole :-) na kterém se nedalo s pejskem manipulovat) a na stole Frankie trošku couvnul, když měl ukázat zoubky. A přesto, že měl pěkný posudek za to, že nebyl zrovna "happy" dostal známku nadějnou. Ale já byla ráda, protože šel se mnou vcelku pěkně, bez nějakého škubání a velmi slušně stál !!

Fiction Factory Petula-Vera    nadějný/promising

Pak jsem šla do kruhu s Kenouškem - Ch.Belcanto Petula-Vera do třídy veteránů. Keny bude mít v září 10 let, se svými majiteli Janou a Davidem stále chodí na dlouhé tůry až 20 km!! Je to úžasný pes. Nejen, že je stále v kondici, ale pořád dobře vypadá v kruhu. Tak jsme letos (vlastně už loni na klubovce) Kenouška "oprášili" a vyrazili na výstavy :-) A udělali jsme dobře, po úspěchu na Krajské výstavě v Hlučíně (nejkrásnější veterán výstavy) se dařilo i tady na speciálce. Keny se paní rozhodčí velice líbi, bylo vidět, že je její typ. Ve své třídě tedy dostal známku výbornou a Nejlepšího veterána a následně zvítězil nad fenkou a získal titul BOV (Best of Veteran). A nejen to, paní rozhodčí váhala nad Kenym a vítěznou fenkou o udělení titulu BOB :-) Jen když nás s fenkou poslala tam a zpět, Kenoušek mě tahal za svýma fenečkama ke stanu...(takže si to asi pokazil) Přesto mám z něj velikou radost!!

Ch.Belcanto Petula-Vera  -   Nejlepší veterán a BOV

Ve třídě štěňat feneček jsem měla dvě holčičky, svojí Zinu (Fine Design P-V) a Funny (Fame & Fortune P-V). S námi se předvedly ještě další čtyři velmi pěkné fenky. Zinečka se i venku - poprvé na trávě - vystavovala moc pěkně, ale je trošku delšího formátu a to se třeba nemusí všem rozhodčím líbit. Paní rozhodčí ji  určila místo 2. se známkou velmi nadějná. Funny předváděl páneček, v pohybu byla moc pěkná, krásně šla do kruhu i tam a zpět. Trošičku musí společně zapracovat na postoji...ale vždyť jsou to malá štěňata, všechno mají ještě před sebou !!! Takže i Funny si vedla úžasně a já moc děkuji majitelům, za to jak se jí věnují !!! Ziskala tentokrát známku nadějnou, ze které skutečně nemusí  být majitelé  smutní nebo zklamaní.

dvě přenádherné fotky od Věry Pöschel našich holek - Funny a Ziny

Fotečka je rozmazaná, ale Funny je tu naprosto nádherná - Fame & Fortune Petula-Vera  - nadějná/promising

Zina - Fine Design Petula-Vera  - velmi nadějná 2/ very promising 2

Ve třídě vítězek jsem předvedla Ronju (Ch. Your Tea & Rum Lazarus)  Konkurencí nám byly ještě dvě šampiónky, takže jsem očekávala sníženou známku za výšku ev. třetí místo. Moje překvapení z místa prvního a CAC bylo skutečně veliké a měla jsem obrovskou radost. Paní rozhodčí sice podotkla, že je větší, ale jinak se jí Ronja moc líbila :-) Velmi mě potěšilo, že jsme u této paní rozhodčí všichni obstáli a vážím si toho. Přestože Ronje chybí 2x CAC z mezinárodní výstavy na obdržení titulu Český šampión, tento CAC je pro mne cennější než z MVP od kteréhokoliv rozhodčího z ČR.

Ch.Your Tea & Rum Lazarus  - V1,CAC

Po skončení posuzování jsme čekali na odpolední soutěže s Belcantem do veteránů, ale pana rozhodčího, který je chovatelem deerhoundů whippet nezaujal, resp. dal přednost velkým plemenům. Výstava byla moc pěkná, vyšlo nám počasí, nepršelo. Naši whippeti byli skvělí - až na moje dvě závislačky, které "křičely" v boudě, jakmile jsem odešla a nedej bože se mihla v kruhu s někým jiným :-)) Navíc Zina se začla prokousávat boudičkou ... Tímto děkuji Janě, Petře a Simoně za hlídání Ziny a Ronji, když jsem zrovna byla v kruhu s Frankiem nebo Kenym. Moc děkuji všem, kdo mi umožnili vypůjčit si jejich fotky: Hance Valentové, Simoně Kosorin, Lucii Adámkové, Lucii a Petrovi, Ditce Pöschelové a Věře Pöschel. Také za foto děkuji Davidovi a Denisce. A Davidovi a Janě za odvoz a přihlášení Kenouška na tuto výstavu.

FOTOGALERIE

Záznamy: 1 - 5 ze 5

VÝSLEDKY

judge: Ingela Kyrklund - Švédsko 

Whippet - psi (8, 2 nepřítomni)

štěňata

Fiction Factory Petula-Vera - N1

Fantastic Champagne Petula-Vera -  nepřítomen

třída mladých

Dexter Iventum – nepřítomen

Geronimo Modrý hit - V1, CAJC

třída otevřená

Blue Effect Valentine Dogs – VD2

Millenium Gold Sobresalto – V1, CAC, VSV

třída vítězů

Newmann z Úplňku - V1, CAC

Uncle Teddy z Úplňku - V2, resCAC

třída veteránů

Belcanto Petula vera – V1, BOV

třída čestná

Panther Ghost z Úplňku – V1

 

whippet – feny (20, 1 nepřítomna)

štěňata

Always True-True Forget Valley -VN3

Beatrice z Úplňku - VN4

Bee Lee z Úplňku - N

Cute Darling de Wallorock - VN1, BIS puppy 2

Fame & Fortune Petula-Vera - N

Fine Design Petula-Vera - VN2

třída dorostu

Aiko z Úplňku - N1

třída mladých

Babbling Brook de Wallrock – V1, CAJC, BOJ, BIS junior 3

Cindy C' Fast Dunderry - V2

Gizzele Modrý hit - V3

Zoo Mee z Úplňku - VD4

mezitřída

Angel Face Rhoderick Sodar - VD2

Be My Angel Nejlepší krása - V1, CAC, BOB

Excellente Petula Vera - D

třída otevřená

Bee Maya Valentine Dogs – VD2

Isabella od Hněvína – nepřítomna

Miss Alba Mibisan's - V1, CAC

třída vítězů

Aischa Modrý hit – V3

Joliejolie di Mahana - V2,r.CAC

Your Tea & Tea Rum Lazarus – V1, CAC

třída veteránů

Keiko z Úplňku – V1